Konto bankowe za darmo

Konto bankowe za darmo – czym się charakteryzują?

Konto bankowe za darmoWspółczesne banki kuszą coraz ciekawszymi ofertami i promocjami. Nowoczesna bankowość internetowa przyciąga i sprawia, że każdy z nas może zmniejszyć opłaty. Związane z prowadzeniem rachunku czy korzystaniem z karty debetowej lub kredytowej. Na co powinni zwrócić uwagę ci, którzy zakładają nowe rachunki? Z pewnością dobrym rozwiązaniem dla każdej osoby ceniącej sobie niezależność i oszczędność jest bankowość internetowa. Mobilne konta bankowe oferowane są obecnie przez niemal wszystkie banki. O zaletach darmowych kont online można powiedzieć wiele.

Konto osobiste to konto bankowe dla osób fizycznych. Indywidualne lub wspólne. Zwane rachunkami oszczędnościowo-rozliczeniowymi. O wyborze powinien decydować zakres świadczonych usług oraz koszt zarówno jego prowadzenia, jak i usług. Musimy określić, z których usług będziemy korzystać a z których w ogóle.


Czym charakteryzuje się bezpłatny rachunek bankowy:

  • brak opłat za prowadzenie rachunku;
  • brak opłat za obsługę karty debetowej;
  • 0 zł za krajowe przelewy międzybankowe wykonane drogą internetową;
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Konto bankowe jest często darmowe, ale tylko po spełnieniu określonych przez bank warunków. Najczęściej stosowane są dwa rodzaje:

  • pierwszym jest regularne (zwykle comiesięczne) zasilanie konta nowymi środkami pieniężnymi;
  • drugim – realizacja określonej liczby transakcji na określoną kwotę. Przy użyciu karty płatniczej.

Najlepsze konto bankowe

Wybór konta bankowego nie należy do łatwych zadań. Jest wiele szczegółów, na które należy zwracać uwagę. Aby wybrać ofertę pozwalającą cieszyć się wieloma możliwościami przez wiele lat. Dostęp do środków finansowych przez 24 godziny na dobę za pomocą aplikacji mobilnej. Możliwość dokonania przelewów o każdej porze dnia i nocy. A przede wszystkim zerowe opłaty za prowadzenie rachunku. Oto walory, dzięki którym takie właśnie rachunki cieszą się największym powodzeniem w ostatnich latach. Banki, które oferują takie konta, przyciągają nowych klientów. Ważne są tu również zastosowane zabezpieczenia. Darmowe konta bankowe przyciągają jednocześnie nowymi funkcjami. Dla oszczędnych prowadzone są statystyki, które pozwalają śledzić strukturę wydatków. Popularnym ostatnio dodatkiem są także zwroty gotówki za płatności dokonywane kartą (tzw. cachback). Pozwala on na oszczędności kilkuset złotych w skali roku.

Zestawienie najlepszych rachunków bankowych:

  1. miejsce: Nest Konto – NEST Bank – to darmowe konto osobiste. Darmowa karta oraz bankomaty w Polsce i na Świecie;
  2. miejsce: Konto Direct – ING Bank Śląski – darmowe konto bez warunków. Karta bezpłatna przy płatnościach na kwotę minimalną 300zł miesięcznie;
  3. miejsce: eKonto – mBank – bezpłatne konto. Karta darmowa przy min. 5 płatnościach miesięcznie.

UWAGA: żadnego z powyższych kont nie musisz zasilać regularnie wynagrodzeniem. Wpłacaj i wypłacaj środki, kiedy chcesz.


Dobry rachunek bankowy powinien być dostępny w oddziale banku. Również za pośrednictwem internetowego serwisu transakcyjnego czy poprzez aplikację mobilną. Abyś zawsze mógł sprawdzić stan konta, czy dokonać niezbędnych płatności z konta. Najlepsze konto bankowe daje swoim właścicielom szereg korzyści.

fscgow Author