Skąd pożyczać?

Nie tylko bank udziela pożyczek

Instytucją, która najczęściej kojarzy się z pożyczaniem pieniędzy jest bank. Tam zazwyczaj kierują się osoby, które potrzebują dodatkowej gotówki. Na miejscu dowiadują się, jakich formalności trzeba dopełnić, jak długo czeka się na rozpatrzenie wniosku i wreszcie – jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać potrzebne pieniądze. Alternatywą w takich sytuacjach są firmy pozabankowe, które przy udzielaniu pożyczek formalności ograniczają do minimum.

Pożyczka pozabankowa przez Internet

Jednym z najszybszych sposobów na uzyskanie chwilowego wsparcia finansowego są pożyczki pozabankowe jak te z Wonga.pl, o które można ubiegać się drogą elektroniczną. Coraz więcej firm daje swoim klientom możliwość złożenia wniosku drogą elektroniczną, bez potrzeby wychodzenia z domu.

Pożyczkodawca nie wymaga od klienta wizyty w siedzibie firmy nawet przy jego weryfikacji. Wszystkie formalności załatwiane są przez Internet. Wystarczy zalogować się w danym systemie. Można tam sprawdzić, jaką kwotę firma nam pożyczy i jak będzie wyglądał harmonogram spłaty. Kalkulator obliczy nie tylko wysokość raty, ale również wszelkie koszty związane z zaciągnięciem pożyczki.

Formalności załatwiane przez Internet mają jeszcze jedną zaletę. Wszelkie dokumenty, w tym również umowy dotyczące zasad udzielenia pożyczki, przesyłane są na dres mailowy osoby, która o nią się ubiega. To oznacza, że z treścią formularzy i paragrafów można zapoznać się na spokojnie w domowym zaciszu, bez poczucia presji wywieranej przez pracownika instytucji. Warto pamiętać, że w przypadku umów zawieranych w ten sposób, klient ma określony ustawowo czas, w którym może odstąpić od umowy bez ponoszenia żadnych konsekwencji.

Konsultant przyjdzie do klienta

Dla osób, które nie czują się zbyt pewnie w obecnej technologii elektronicznej i wolą bezpośredni kontakt z żywą osobą reprezentującą pożyczkodawcę, mogą skorzystać z możliwości umówienia się z konsultantem w wygodnym dla siebie miejscu. To duża wygodna szczególnie dla młodych rodziców, którzy mogą mieć problem z zapewnieniem opieki nad dziećmi na czas ich nieobecności w domu.

Pracownik firmy udzielającej pożyczkę dopasuje się do rozkładu zajęć klienta. Spotkanie umawiane jest na taki termin, który nie będzie kolidował z planem dnia osoby ubiegającej się o pożyczkę. Z treścią umowy i warunkami współpracy można więc zapoznać się siedząc wygodnie w domowym fotelu i popijając ulubioną herbatę.

Obecność konsultanta przy zapoznawaniu się z treścią warunków umowy może okazać się wsparciem w sytuacji, gdy klient trafi na niezrozumiałe dla niego sformułowania. Warto więc pytać o wszystko, co wydaje się niejasne lub budzi wątpliwości. Jednym z zadań konsultanta jest otoczenie klienta opieką i pomoc, gdy pojawią się ewentualne problemy na każdym etapie współpracy.

Polecane posty