Skąd pożyczać?

Skąd wziąć pieniądze na wakacje?

Kwestia środków na wakacje to problem, który zaczyna trapić Polaków przeciętnie już pod koniec zimy. Jak pokazują badania statystyczne GUS, zdecydowana większość obywateli Polski nie dysponuje żadnymi oszczędnościami. W razie więc konieczności uruchomienia większej sumy pieniędzy – wybierane są przede wszystkim kredyty. Czy jednak kredyt to jedyna opcja?

Kredyt na wakacje

Kredyt może być wzięty w banku, w instytucji działającej w sektorze pozabankowym, jak również, w razie konieczności może być zaciągnięty u rodziny, czy przyjaciół. O ile zainteresowane osoby posiadają odpowiednią zdolność kredytową – to znaczy mają udokumentowane odpowiednie dochody i nie są zadłużone w innych bankach – banki bardzo chętnie udzielają kredytów konsumenckich. Czasem wymagane jest dodatkowe zabezpieczenie spłaty kredytu, przez wykupienie polisy, a z rzadka tylko konieczne jest poręczenie przez osoby trzecie. Osoby, które z jakiegoś powodu – najczęściej braku zdolności kredytowej, nie mogą otrzymać odpowiedniego kredytu w banku, bardzo często kierują się do firm działających w sektorze pożyczek pozabankowych, gdzie otrzymują środki na upragnione wakacje. Pożyczki na wakacje jak ta tutaj mogą być udzielone również przez członka rodziny, albo dowolną inną osobę prywatną. Należy pamiętać, że w przypadku pożyczek wyższych niż tysiąc złotych, prawo wymaga sporządzenia stosownej umowy.

Praca podczas wakacyjnego wyjazdu

Ciekawym pomysłem jest połączenie pracy za granicą z wakacjami. Miesiąc pracy w restauracji w Hiszpanii, i miesiąc spędzony na podróżach po tym pięknym kraju wydaje się być uczciwym rozwiązaniem braku gotówki. Niektórym osobom udaje się tą metodą osiągnąć dość spektakularne efekty. Opłacenie dwóch miesięcy surfowania na Hawajach miesiącem pracowania w przetwórni ryb na Alasce nie wydaje się być nazbyt wygórowaną ceną. Dobrym pomysłem jest również zatrudnienie się na jakiś czas jako na przykład prywatny lektor języka angielskiego. Należy pamiętać, że praca w wielu krajach wymaga stosownego pozwolenia, o które warto postarać się zawczasu.

Podróż jako okazja do zarobku

Czasami sama podróż w odległe rejony świata może być okazją do zarobku. Przywiezienie ciekawej biżuterii, czy drogocennych okazów geologicznych może okazać się bardzo opłacalne. Trzeba jednak koniecznie pamiętać aby dołożyć wszelkich starań, żeby nie dać wrobić się w przewożenie przez granicę towarów nielegalnych. W takich okolicznościach podróż może okazać się fatalna w skutkach, a poniesiony koszt wielokrotnie przekroczyć planowany.

Polecane posty